O nas

historia2
Fabryka Pieczywa Cukierniczego "San" Pajda Sp. z o.o.

HISTORIA FIRMY

Fabryka Pieczywa Cukierniczego „San” Pajda Sp. z o.o. zlokalizowana przy ul. Blichowej w Jarosławiu kontynuuje tradycje tego miejsca. To tu wytwarzane były suchary dla Wojska Polskiego przed II Wojną Światową . Jako obiekt wojskowy fabryka została zbombardowana i zniszczona.

Po wojnie odbudowano fabrykę i włączono do kompleksu Zakładów Przemysłu Cukierniczego „San Jarosław”.
W skutek przekształceń firma zmieniała właścicieli: początkowo Z.P.C „San Jarosław”, później „United Biscuits Poland”, a następnie „LU” (sekcja ciastek konsorcjum Danone). Ostatecznie w 2003 roku, po odkupieniu zakładu od „Danone”, stał się on własnością naszej rodziny.

Głównym wyrobem, przez ubiegłe lata były biszkopty LADY FINGERS. To one sprawiły, że jesteśmy krajowym liderem w sprzedaży tego typu biszkoptów. Ich tradycyjna, naturalna, XIX-wieczna receptura wykorzystywana jest do dziś. Biszkopty Lady Fingers dostarczane są nie tylko do krajowych i europejskich odbiorców, ale również do konsumentów z USA, Kanady czy z Bliskiego Wschodu.

NOWE KIERUNKI ROZWOJU

Poza tradycyjną produkcją, nową wizją firmy jest zaangażowanie w wytwarzanie artykułów prozdrowotnych. Szczególny nacisk kładziemy na żywność funkcjonalną, której pozytywny wpływ na nasze zdrowie został odpowiednio udokumentowany poprzez badania naukowe i laboratoryjne.
Wprowadziliśmy do produkcji Biszkopty Lady Fingers BIO, które posiadają unijny certyfikat ekologiczny.
Kolejną nowością są Biszkopty Lady Fingers i Herbatnik Biszkoptowe z wysoką zawartością błonnika. (ponad 6% błonnika w składzie produktu)
Produkty te spełniają wszystkie wytyczne narzucone m.in. przez Ministerstwo Zdrowia dot. norm dla chorób gastroenterologicznych.
Dla naszych Partnerów z Austrii, Niemiec i Polski produkujemy produkty bezglutenowe. Każda partia tego produktu badana jest w międzynarodowym laboratorium, w celu potwierdzenia bezpiecznego składu dla osób będących na diecie bezglutenowej.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, inwestujemy w proces wdrażania nowych produktów.
Przykładem są produkty bezowe, które cieszą się ogromną popularnością.

Dzięki unijnym środkom od kilku lat inwestujemy w nowy park maszynowy aby usprawnić proces produkcyjny oraz zapewnić coraz wyższą jakość naszych produktów
Czego potwierdzeniem jest certyfikat PN-EN ISO 22000:2018